חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קהילה

הקהילה בניצנים


כקהילה, אנו גאים להיות מעורבים במגוון פעילויות, החל בתוכניות חסד, אירוח בשבתות, השתתפות באירועים חברתיים וכלה במפגשי לימוד ושיעורים קבועים בכל מקצועות הקודש: גמרא והלכה, תנ”ך ומחשבת ישראל – מתוך חיבור עמוק להשקפות הציונות הדתית שעמה נמנים חברי הקהילה.

במהלך השנה, לקראת חגים וימים מיוחדים, נרתמים חברי הקהילה לארגון פעולות שונות:

משלוחי מנות – הכנת חבילות יצירתיות לחברי הקהילה כדי להרבות בשמחת החג ובה בעת לתמוך בתוכניות שמיועדות לנוער.

מסיבת פורים – לאחר קריאת המגילה בליל פורים, הופך אולם לנדאו לחגיגה מלאת כיף ושמחה, להנאת כולם מקטון ועד גדולץ.

יום השואה – הטקס השנתי נועד לשמר את זיכרון השואה לעד. מספר חברי הקהילה ששרדו את השואה הולך ופוחת, ואנו מודעים לאחריות הכבדה המוטלת עלינו להנציח את מאורעות השואה ולקחיה למען הדורות הבאים.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל – בשעות אחר הצהריים של יום הזיכרון מארגנת הקהילה ביקור באחד מאתרי מורשת הקרב, מתוך הוקרה לנופלים וידיעה שבזכות הקרבתם אנו זוכים לחיות כעם חופשי בארצנו.

יום העצמאות – אנו מתכנסים לסעודה שלישית באולם בית הכנסת המקושט בצבעי כחול-לבן ושומעים דבר תורה בענייני דיומא וסיפורי עולים ממזרח ומערב, שרים שירי ארץ ישראל וחשים בזיקה המיוחדת של עם ישראל לארצו.

יום ירושלים – אין דרך טובה יותר לחגוג יום זה מאשר ללכת ברחובותיה של העיר וללמוד את עברה. בשבת הסמוכה ליום ירושלים אנו עורכים סיור רגלי, ובכל שנה נקבע מסלול הליכה שונה. את הקבוצה מלווה מורה דרך מקצועי, המוליך אותנו גם בסמטאות וברחובות הצדדיים של העיר, ומתמקד ברקע ההיסטורי של המקום; בהדרכתו אנו מתוודעים לדמויות העומדות מאחורי שמות הרחובות, מתבוננים בארכיטקטורה של המבנים ומתפעלים מיופיים. כל אלה מרחיבים את ליבנו וממלאים אותנו בגאווה.