חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קהילה

טיולים


קהילת ניצנים מארגנת טיולים ושבתונים ברחבי הארץ וכן טיולים קהילתיים לאתרים ברחבי העולם שהם ציוני דרך בהיסטוריה היהודית.

ישראל


בשעות אחר הצהריים של יום הזיכרון קהילת ניצנים מארגנת ביקור באחד מאתרי ישראל הרבים שראו קרבות ודם. הנסיעה המשותפת שלנו כנציגי קהילה דתית לאומית חיה ותוססת מעמידה יד ושם לאנשים שהקריבו את חייהם כדי שנוכל לחיות כעם חופשי בארצנו.


איזו דרך טובה יותר יש לחגוג את יום ירושלים מללכת ברחובותיה ולשמוע את סיפורה? בצהרי השבת הסמוכה ליום ירושלים אנחנו יוצאים לטיול ברחבי העיר כדי ללמוד עוד על שכונות עיר הקודש. אנחנו משוטטים בסמטאות, מתפעלים מהאדריכלות ולומדים על האנשים והנשים שעל שמם קרויים הרחובות. ההליכה מרחיבה את ליבנו וממלאת אותנו בגאווה.


שבתון – היציאה המשותפת לשבת באווירה אחרת, שבת שאליה אנחנו מביאים איתנו את כל החום והלהט של הקהילה, מזכירה לנו שאנחנו לא רק בניין ברחוב אשר. באווירה הנינוחה המשתררת כאשר עול הבישול והניקיון מוסר מכתפינו אנחנו יכולים לשבת ולהתעכב אחרי ארוחת ליל השבת וארוחת הצהריים; שבתות הרחק מן השכונה מאפשרות לנו גם לבקר במקומות בעלי חשיבות היסטורית, לאומית ודתית. השבתונים שלנו מחזקים את קשרי הידידות ותחושת הבית של קהילת ניצנים.

פולין


במסע לפולין של קהילת ניצנים בהנחיית ד"ר דיוויד ברנשטיין והרב שי פינקלשטיין מבקרים המשתתפים בוורשה, בקראקוב ובעיירות קטנות יותר ומתחקים אחר עדויות לחיים יהודיים שהיו ואינם; זוהי פגישה פנים אל פנים עם מאות השנים של חיים יהודיים בפולין ועם השמדתם במהלך השואה, תוך ביקור בכמה מהאתרים העיקריים שבהם נרצחו מיליונים מאחינו. אנו נפגשים גם עם הקהילה היהודית בת זמננו בפולין, שתחייתה לאחר נפילת הקומוניזם היא סיפור מרתק בפני עצמו.